Benzodiazepinova poradna  

Dotazy

Lekarska prohlidka

Ann

Dobry den, dekuji za predchozi odpovedi. Trochu me zarazila jedna vec spojena s mym studiem, v ramci studia vypracovavam diplomovou praci v laboratori. Ted jsem se dozvedela, ze kdyby me v te laboratori chteli zamestnat, musela bych na lekarskou prohlidku, ktera by pravdepodobne spadala do nejrizikovejsi kategorie povolani - 4. Moje aktualni diagnoza je generalizovana uzkostna porucha a uzivam xanax a mirtazapin. Je mozne, ze by me kvuli tomu odmitli zamestnat? Pripadne, mohli by me zamestnat, kdyz uz bych byla vylecena a potvrdil by to muj lekar?

Odpověděl: Tereza Ehrenbergerová

Dobrý den,

to bohužel nedokážu odpovědět - neznám konkrétní pravidla pro pracovnělékařské prohlídky, je docela možné, že záleží na úsudku toho konkrétního lékaře či lékařky...

 

Sama za sebe bych řekla, že stabilizovaná generalizovaná úzkostná porucha není na překážku, abyste vykonávala práci tohoto charakteru. Ale je to jen můj "laický" názor (a neznám také konkrétní podmínky a rizika ve vaší laboratoři). Můžete se zkusit poradit konkrétně se svým psychiatrem, může vám vystavit i nějaké dobrozdání o vašem stavu.

 

Držím palce, ať se daří!

Kdyby něco, ozvěte se.

 

T.E.

 

 

 

 

DMS

Zpět