Benzodiazepinova poradna  

Dotazy

Prubeh odvykani

Zdenek

Vazeni, beru cca 3 mesice 20 tbl Rivotrilu 2mg denne. Muzete mi prosim Vas nastavit odvykaci plan, mam na mysli kolik denne, v jakych intervalech denne, po jakou dobu, jak snizovat abychom se dostali k nule. Pokud si jeden den nevezmu, pochopitelne je to zle. Nemohu si dovolit lecbu jak ambulatni tak hospitalizaci. Prisel bych o vsechno pokud bych to zverejnil jakoukoli formou. Abstinuji jiz nekolik let, ambulantni i ustavni lecbou ksem si jiz v minilosti prosel. Muzete mi prosim Vas poradit, Predem dekuj za odpoved, s pozdravem Zdenek

Odpověděl: Nikol Spůrová

Dobrý den, Zdeňku,

 

chápu Vaše obavy, že by se cokoliv podělalo, kdybyste vyhledal odbornou pomoc osobně. Každopádně vysazování Rivotrilu je velmi často nutné držet velmi pozvolna a často je také nutno se vracet o krok zpět. Zvláště v případě, pokud je vysazování prováděno v ambulantní podobě. Je vhodné vysazování nastavit s nějakým odborníkem dle Vašeho aktuálního stavu. To bohužel přes internet nevyřešíme.

 

Při vysazování je nutno také přinést řekněme nějaké oběti, tedy, že bude například spolupracovat s odborníky. Je nemožné předpovědět jak budete na vysazování reagovat právě Vy, protože stejně jako závislostní onemocnění samo o sobě, tak i abstinenční příznaky jsou velice individuální.

 

Osobně bych Vám poradila, abyste byl po dobu vysazování pod dohledem nějakého adiktologického pracovníka nebo psychiatra, se kterým byste si domluvil vysazovací schéma, a který by kontroloval a hlídal Váš zdravotní stav. Služby jsou vázány mlčenlivostí ze zákona, tedy nemusíte mít obavy, že by se o Vašem problému dozvěděl někdo další.


Víte, kam se u Vás obrátit? Klidně napište, odkud jste a zašleme Vám vhodné kontakty.

 

Budu Vám držet palce!

 

S pozdravem,

 Nikol Spůrová

 

 

DMS

Zpět