Benzodiazepinova poradna  

Dotazy

Ako znižovať frontin

Lenka11221

Dobrý deň.. Beriem frontin 3 x denne po 0.5 mg. Ako je najlepšie znižovať davku frontinu ? Ďakujem pekne za odpoveď

Odpověděl: Hana Skořepová

Dobrý den Lenko,

 

Dávky je nutno snižovat pozvolna, jelikož se mohou dostavit příznaky z vysazení. Při rozvoji závislosti by náhlé vysazení léku mohlo vyvolat abstinenční příznaky. Ty mohou zahrnovat bolest hlavy, svalů, extrémní úzkost, napětí, neklid, zmatenost a podrážděnost. V závažných případech se mohou vyskytnout i symptomy: derealizace, depersonalizace, znecitlivění a brnění končetin, přecitlivělost na světlo, hluk a fyzický kontakt, halucinace nebo epileptický záchvat.  Může se dostavit i přechodné navrácení příznaků, pro které jste léky užívala a může být doprovázen jinými reakcemi- změny nálad, úzkost nebo poruchy spánku a neklid. 


Nevím, jak dlouho Frontin užíváte a jak jste na tom zdravotně, tak toto upozornění berte jako informační a abyste s tím pro jistotu počítala. 


Obecně se doporučuje snižovat denní dávku alprazolamu pomalu v nižších dávkách. Asi bych Vám doporučila nejvýše o 0,25 mg a to v delším časovém rozmezí. Bylo by lepší se poradit se svým psychiatrem nebo lékařem, který Vám léky píše, abyste mohla s nimi konzultovat případné obtíže. 

 

Postačuje takto? Pokud byste potřebovala, ozvěte se opět.

HS

 

DMS

Zpět