Benzodiazepinova poradna  

O poradně

Benzodiazepinová  poradna je anonymní internetová poradna, na kterou se můžete obrátit se svými dotazy.  Zodpovíme každý. Na ty, k nimž není nutné vyhledávat specifické informace, odpovídáme do 48 hodin; u složitějších dotazů se lhůta může prodloužit.

Poradnu provozuje občanské sdružení SANANIM.

 

Jak se zeptat

Klikněte na okénko CHCI SE ZEPTAT a objeví formulář, kam dotaz vepíšete. Formulujte ho jasně, a pokud možno co nejkonkrétněji. Do textu dotazů zasahujeme jen v případě, že jsou v něm uvedeny identifikační údaje (viz níže), vulgární výrazy apod.

Jakmile dotaz zodpovíme, zobrazí se na webových stránkách poradny s příslušnou odpovědí. Odpověď na dotaz si vyhledáte podle kódu, který se vám po jeho odeslání zobrazí, nebo si ho vyhledáte v přehledu zodpovězených dotazů. Jestliže si přejete být informováni o tom, že váš dotaz už byl zodpovězen a odpověď je na stránkách poradny k přečtení, napište do formuláře svůj e-mail.

 

Jak si chránit anonymitu

Vzhledem k tomu, že na stránkách poradny se zobrazují s odpověďmi i dotazy, je zde určité riziko, že by tázající se mohl být identifikován. Nechceme, aby takto vznikly komukoli potíže, a proto je třeba, abyste v dotazu neuváděli údaje, podle nichž byste mohli být rozpoznáni. Vaše e-mailová adresa se na stránkách v žádném případě nezobrazuje a slouží jen k automatickému zaslání informace o tom, že na dotaz jsme už odpověděli. Jestliže chcete uvést o sobě podrobnější údaje, které považujete pro dotaz za důležité, a nechcete, aby byly vidět, napište je do pole "skrytá poznámka"; na webových stránkách poradny pak nebudou vidět.

 

Kdo odpovídá

Na dotazy odpovídají odborníci na problematiku závislostí o. s. SANANIM a spolupracující specialisté. Supervizorem poradny je MUDr. Dušan Randák z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

 

Mějte na paměti, že internetové poradenství nenahrazuje osobní kontakt s odborníkem, nebo dokonce léčbu.